Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Ciężka sytuacja polityczna

Ciężka sytuacja polityczna

Białoruś jest krajem leżącym we wschodniej Europie. Ciężka sytuacja polityczna Jej powierzchnia to około dwie trzecie powierzchni Polski, natomiast jej ludność jest już znacznie mniejsza – Białoruś zamieszkuje jedynie 8 milionów ludzi. Kraj ten graniczy z Polską, Rosją, Litwą, Ukrainą i nie ma własnego dostępu do morza.

Z pewnością często słyszymy w mediach sporo, na temat obecnej sytuacji politycznej na Białorusi. Nasi wschodni sąsiedzi pokłócili się niemal ze wszystkimi, wydalili z kraju wszystkich zagranicznych dyplomatów i nie zamierzają tego stanu rzeczy prędko zmieniać. Głośna jest również sytuacja z przebywającą w  więzieniu Julią Tymoszenko. W kraju trwają protesty ludności, boleśnie dławione przez miejscową policję. Ciężka sytuacja polityczna Krótko podsumowując, z pewnością nie jest tam różowo.

Białoruś swoją niepodległość po raz pierwszy świętowała dopiero po upadku byłego Związku Radzieckiego, dokładnie w roku 1991. Nie ulega wątpliwości, że wciąż pozostaje tam do poprawienia wiele spraw, chociażby zmiany w prawie, ogólne poprawienie infrastruktury i nawiązanie międzynarodowych kontaktów.

Na Białorusi turystyka nigdy nie pełniła większej roli, w sytuacji konfliktów politycznych jest pod tym względem nawet gorzej. W tym państwie znajdują się stare, bardzo ładne cerkwie i kościoły. Ciężka sytuacja polityczna Wielu bogatych Rosjan niegdyś udawało się tam, by polować w pełnych zwierzyny lasach. Znajduje się tam również parę naprawdę malowniczych jezior.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.