Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Romantyczne Montmartre

Ciężka sytuacja polityczna

Białoruś jest krajem leżącym we wschodniej Europie. Ciężka sytuacja polityczna Jej powierzchnia to około dwie trzecie powierzchni Polski, natomiast jej ludność jest już znacznie mniejsza – Białoruś zamieszkuje jedynie 8 milionów ludzi. Kraj ten graniczy z Polską, Rosją, Litwą, Ukrainą i nie ma własnego dostępu do morza.

Z pewnością często słyszymy w mediach sporo, na temat obecnej sytuacji politycznej na Białorusi. Nasi wschodni sąsiedzi pokłócili się niemal ze wszystkimi, wydalili z kraju wszystkich zagranicznych dyplomatów i nie zamierzają tego stanu rzeczy prędko zmieniać. Głośna jest również sytuacja z przebywającą w  więzieniu Julią Tymoszenko. W kraju trwają protesty ludności, boleśnie dławione przez miejscową policję. Ciężka sytuacja polityczna Krótko podsumowując, z pewnością nie jest tam różowo.

Białoruś swoją niepodległość po raz pierwszy świętowała dopiero po upadku byłego Związku Radzieckiego, dokładnie w roku 1991. Nie ulega wątpliwości, że wciąż pozostaje tam do poprawienia wiele spraw, chociażby zmiany w prawie, ogólne poprawienie infrastruktury i nawiązanie międzynarodowych kontaktów.

Na Białorusi turystyka nigdy nie pełniła większej roli, w sytuacji konfliktów politycznych jest pod tym względem nawet gorzej. W tym państwie znajdują się stare, bardzo ładne cerkwie i kościoły. Ciężka sytuacja polityczna Wielu bogatych Rosjan niegdyś udawało się tam, by polować w pełnych zwierzyny lasach. Znajduje się tam również parę naprawdę malowniczych jezior.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.