Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki > Cieszyn

Cieszyn

Niewielkie miejscowości mają swoje skarby i tajemnice. Cieszyn Jedną z takich miejscowości jest Cieszyn, który podzielony jest na dwie części – polską i czeską. Obie tak samo pełne uroku, jednak polska ma kilka elementów, na które można zwrócić uwagę w czasie wycieczki lub które mogą zmotywować do odwiedzin. Nie dotyczy to tylko cukierni na rynku, która podaje niezwykłe przysmaki.
Na wzgórzu cieszyńskim znajdują się ruiny zamku wczesnośredniowiecznego oraz rotunda, jeszcze w stylu romańskim. Cieszyn Świadczy to dobrze o jej wieku i panowaniu tutaj książąt piastowskich, którzy z czasem stali się jedynie odległym wspomnieniem, kiedy kolejne rody stawały się panami Cieszyna. Jednak to właśnie z Piastami wiąże się powstanie miasta, w którym spotkało się – według legendy – trzech braci z rodziny Piastów. W ramach uczczenia tego dnia pozostała po nich studnia oraz nazwa miejscowości.
Cieszyn Wzgórze zamkowe, poza ruinami ma tę zaletę, że rozciąga się z niego wspaniały widok na góry, budynki oraz na czeską stronę, na którą można obecnie swobodnie przejść nie odczuwając nawet, że jest się w innym kraju.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.