Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Polska > Ciekawostki Gdyni

Ciekawostki Gdyni

O Gdyni krążą często niesprawiedliwe opinie. Ciekawostki Gdyni Nudne miasto, miasto przemysłowe, miasto w którym nic nie ma, co nie jest zgodne z prawdą. Można w nim znaleźć wiele różnych ciekawostek, które sprawią że turysta oszaleje na punkcie tego miasta.
Przede wszystkim port. Znajduje się tu pomnik Bohaterów Westerplatte oraz akwarium, w którym można podziwiać liczne morskie stworzenia oraz rośliny. Stoi ono obok statków, które miło podziwiać. Ciekawostki Gdyni Stąd też odpływa prom na Hel, więc będąc w Gdyni łatwo zrobić sobie miłą wycieczkę na półwysep, który szczyci się niezwykle złotym piaskiem.
Warto również przejść się po plaży aż do niewielkiego molo w Orłowie. Molo nie jest długie, a pobliżu cumują kutry, jednak warto pokonać tę trasę, ponieważ jest ona niezwykle piękna, zwłaszcza w gdy pogoda jest słoneczna.
Nie trzeba jednak ograniczać się do plaży, ponieważ w głębi miasta na turystów czekają liczne atrakcje – wspaniałe pączki na ciepło oraz centrum nauki wybudowane ledwie pięć lat temu. Ciekawostki Gdyni Łączy ono przyjemne z pożytecznym – naukę z rozrywką, dla dorosłych i dla dzieci. Źródło: http://formika-travel.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.