Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Chiński mur

Chiński mur

Chińskiego muru nie trzeba nikomu przedstawiać. Chiński mur Wszyscy wiedzą, gdzie się znajduje i każdy przynajmniej raz widział zdjęcie, które go przedstawia.
Uważany jest za jedno z największych osiągnięć chińskich za czasów panowania cesarzy. Miał bronić państwo przed najazdami z Mongolii. Nie wybudowano go w przeciągu jednego panowania, lecz kilku i w zamierzeniu miał być znacznie dłuższy, jednak z czasem kryzys ekonomiczny w Chinach doprowadził do tego, że mur nie osiągnął planowanej długości, chociaż obecnie, to co z niego pozostało robi wrażenie – pomysłowością oraz rozmiarami. Chiński mur Dodatkowo każdy, kto kroczy po murze ma świadomość, że jest on okupiony krwią wielu robotników, którzy budowali go i ginęli u jego stóp.
Pomimo tej mrocznej części Wielki Mur przyciąga turystów, którzy chcą przejść się po nim zobaczyć, jak wyglądają widoki po obu stron, zrobić zdjęcia. Chiński mur Z pewnością wycieczka w ten region jest jedną z najciekawszych, chociaż trzeba liczyć się z tym, że prawdopodobnie całego muru nie będzie się miało okazji przejść.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.