Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Wycieczki amerykańskie > Centrum Kosmiczne

Centrum Kosmiczne

Wielbiciele astronomii i podróży kosmicznych powinni wybrać się do Centrum Badań Kosmicznych J.F. Kennedy’ego, które znajduje się na Florydzie. Centrum Kosmiczne To właśnie tam konstruuje się rakiety, promy kosmiczne, wysyła je w przestrzeń. To właśnie stamtąd wyleciał na orbitę pierwszy człowiek oraz ci, którzy jako pierwsi znaleźli się na Księżycu.
Na zwiedzanie centrum trzeba zarezerwować cały dzień, ponieważ trwa ono aż osiem godzin, jeżeli chce się zobaczyć to, co najważniejsze. Można dam dojechać autem lub autokarem. Po dojeździe należy zakupić bilet i mieć go cały czas przy sobie, żeby pracownicy wiedzieli, że jest się członkiem wycieczki, a nie intruzem. Centrum Kosmiczne
Po centrum również kursują autobusy, które dowożą turystów z miejsca na miejsce. Obowiązkowo trzeba zaliczyć dwa punkty. Pierwszym jest wieża obserwacyjna, z której można podziwiać całe centrum, a przede wszystkim hangar, w którym konstruowane są statki kosmiczne. Drugi punkt to miejsce, w którym dowodzono misją, która dowiozła człowieka na Księżyc. Dzięki symulacji startu można poczuć się tam tak samo, jak w dniu odpalenia rakiety. Centrum Kosmiczne Na zakończenie wycieczki, pełnej kosmicznych emocji można zakupić pamiątkową rakietę w sklepiku z pamiątkami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.