Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Buda i Peszt

Buda i Peszt

O zachodnich stolicach europejskich mówi się często, rzadziej mówi się o tych, które znajdują się na wschodzie lub na południu. Buda i Peszt Na szczęście turystyka ciągle poszukuje nowych miejsc i zachęca do odwiedzania innych. Budapeszt, stolica Węgier jest jednym z takich miejsc – znanych, ale nie odwiedzanych tak często, jak powinny być odwiedzane.
Tym, co przyciąga największą uwagę w mieście jest oczywiście budynek parlamentu, który góruje nad rzeką i jest wspaniałym modelem do zdjęć oraz pocztówek. Obejrzenie go zachwyca, lecz również inne miejsca stolicy potrafią zachwycić odwiedzających. Buda i Peszt Warto pochodzić po mieście bez używania samochodu i odkrywać różne miejsca. Kamienice, pomniki ku chwale ojczyzny, zabytki związane jeszcze z panowaniem Austriaków, wszystko to może być wielką ciekawostką dla zainteresowanych turystów.
Jeśli po całym dniu chodzenia jest się zmęczonym można odpocząć w jednej z licznych restauracji i zjeść tradycyjnego schabowego z serem, którego serwują wszystkie lokale. Buda i Peszt Równie dobry będzie bardzo ostry gulasz oraz kieliszek lokalnego wina.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.