Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Azjatycki tygrys – Malezja

Azjatycki tygrys – Malezja

Malezja jest krajem leżącym na kontynencie azjatyckim, dokładniej na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo. Azjatycki tygrys – Malezja Jest minimalnie większa od Polski, jej powierzchnia to dokładnie 329,000 kilometrów kwadratowych. Malezję zamieszkuje 28 milionów mieszkańców. Jest to jeden z obecnie najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów świata.

Malezja jest tak zwanym azjatyckim tygrysem. Oznacza to, że poprzez eksport i wyrób towarów elektronicznych, jest państwem bardzo bogatym. Swój dochód czerpie również z wielu film związanych stricte z przemysłem paliwowym, takimi jak Petronas czy Malaysia. To tutaj siedzibę ma również wiele linii lotniczych. Malezyjska stolica, Kuala Lumpur uznana zostało za jedno z najczystszych i najpiękniejszych miast świata. Azjatycki tygrys – Malezja To tutaj organizowane jest Grand Prix Malezji w Formule 1, które co roku ściąga wielkie tabuny turystów.

Nad stolicą kraju góruje jeden z najwyższych wieżowców świata – Petronas Tower. Dwie wieże, zbudowane w 1998 pochłonęły olbrzymie zasoby pieniężnie, ale dzisiaj są jedną z malezyjskich symboli. Dwa wysokościowce, znajdujące się na 452 metrze nad ziemią, przez sześć lat były największymi budowlami na świecie pod względem wysokości.

Malezyjczycy uchodzą za ludzi bardzo wrażliwych i pamiętliwych. Azjatycki tygrys – Malezja Co ciekawe, kraj ten uważa się za bardzo liberalny, a zabronione jest tam jedzenie gumy do żucia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.