Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Turystyka > Autokar czy samolot?

Autokar czy samolot?

W zależności od odległości od miejsca przeznaczenia można wybrać różny środek transportu. Autokar czy samolot? Od prostego, w postaci roweru, po bardziej skomplikowane. Jeżeli ma się samochód i chce się jechać samodzielnie, wówczas wybór jest prosty. W razie chęci można przejechać nim całą Europę. Jednak na dłuższe trasy i w trakcie wycieczek zorganizowanych ma się najczęściej do wyboru autokar albo samolot. Wiele zależy od celu podróży, od preferencji podróżnego i możliwości. Nie zawsze da się dotrzeć na miejsce autokarem, czasami nie można dolecieć samolotem, czasem obie wersje są dostępne.
Autokar czy samolot? Autokar nadaje się do wyjazdów turystycznych, które będą połączone z częstymi wycieczkami po okolicy lub które są z góry planowane jako wycieczki objazdowe. Zwiedzanie różnych miejsc, zamków w okolicy, przejeżdżanie z miejsca na miejsce jest wygodniejsze, jeśli ma się do dyspozycji środek transportu. Dodatkowo jest to dobre dla osób, które boją się latać i za nic nie chcą wsiąść na pokład.
Samolot to szybki środek transportu, który bardzo dobrze nadaje się do przelotu z jednego miejsca do drugiego, jeżeli chce się przez tydzień lub dwa przebywać w jednym miejscu i wylegiwać na plaży. Autokar czy samolot? Nie da się ukryć, że transport lotniczy jest znacznie miej męczący niż 10 godzin w autokarze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.