Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Polska > Atrakcyjny Kazimierz

Atrakcyjny Kazimierz

Kazimierz Dolny jest jedną z najbardziej rozreklamowanych miejscowości w Polsce. Atrakcyjny Kazimierz Słyszy się o nim przede wszystkim ze względu na artystów – malarzy, których można spotkać na rynku, jak również filmowców, ponieważ odbywa się tam festiwal filmowy gromadzący zarówno twórców, jak i wielbicieli. Jednak poza okresem festiwalowym również warto wybrać się do Kazimierza. Przede wszystkim zachęca do tego okolica. Piękne widoki, Wisła przepływająca tuż przy rynku, szeroka i lśniąca, a do tego pełne uroku zabudowania. Atrakcyjny Kazimierz Ze względu na to, że w XV i XVI wieku Kazimierz Dolny był ważnym punktem spływu towarów do Gdańska znajdują się tutaj bogato zdobione ornamentami kamienice. Jest to dowód na zamożność dawnych mieszkańców.
Poza kamienicami, w których mieszczą się obecnie sklepy oraz restauracje z pysznymi potrawami. W sklepikach można kupić koguciki z chleba, symbol Kazimierza, który obowiązkowo powinno się przywieźć jako pamiątkę z wycieczki. Atrakcyjny Kazimierz
Na zakończenie zwiedzania warto udać się na szczyt wieży, pozostałości po zamku Kazimierza Wielkiego, po którym miasto zyskało imię.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.