Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Ameryka Południowa pełną gębą

Ameryka Południowa pełną gębą

Paragwaj jest krajem leżącym w centralnej części Ameryki Południowej. Ameryka Południowa pełną gębą Jest państwem niewiele większym od Polski (małym jak na standardy tego kontynentu), jego powierzchnia wynosi 400.000 kilometrów kwadratowych. Jak to jednak zwykle w Ameryce Południowej bywa, powierzchnia nie przekłada się na zaludnienie. W Paragwaju mieszka jedynie siedem milionów osób.

Ciekawostką jest, że Paragwaj sam w sobie nie ma dostępu do morza, wręcz przeciwnie, leży od niego całkiem spory kawałek drogi. Sprawa handlowa wygląda jednak nieco inaczej. Dzięki parunastu głębokim, żeglownym rzekom spływ towarów na otwarty ocean odbywa się szybko i stosunkowo niskim kosztem. Dzięki temu Paragwaj może czerpać zyski ze sprzedaży swoich naturalnych surowców (kauczuk, ziarna kakaowca, guma, zwierzęta do ogrodów zoologicznych) do innych krajów w dalszych regionach świata. Ameryka Południowa pełną gębą

Ten kraj nie słynie z wysoko rozwiniętej turystyki i dużego poziomu urbanizacji. Prezydent Paragwaju zapytany o możliwość otworzenia dużych ośrodków turystycznych na terenie jego kraju, zdziwiony odparł tylko „dżungla jak dżungla”. Trudno się z nim nie zgodzić, chociaż poza dżunglami w tym państwie znajdują się również sporej wielkości sawanny.

Paragwajczycy słyną z wielkiego zamiłowania do piłki nożnej, jednak pomimo tego nigdy nie udało im się osiągnąć w tej dyscyplinie jakiegoś znaczącego sukcesu. Ameryka Południowa pełną gębą Zazwyczaj odpadają w przedbiegach wielkich piłkarskich turniejów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.