Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Akropol i Kreta czyli Grecja

Akropol i Kreta czyli Grecja

Grecja jest krajem leżącym na południowym końcu półwyspu Bałkańskiego. Akropol i Kreta czyli Grecja Jej terytorium nie przewyższa nawet połowy Polski, natomiast ludność zamieszkująca Grecję nie przekracza 11 milionów. Pomimo tak niskiego zaludnienia, ludzi pochodzenia greckiego na całym świecie jest ponad 50 milionów.
To właśnie w starożytnej Helladzie na równi z ówczesnym Rzymem powstawała cała kultura europejska. To właśnie tutaj zaczęto przykładać uwagę do nauki, kultury i osiągnięć umysłowych, a nie do wykształcenia militarnego. Z Grecji wywodzą się najwięksi starożytni pisarze i filozofowie, tacy jak Homer, Platon czy Sokrates. Akropol i Kreta czyli Grecja Również tutaj powstały początki demokracji na szeroka skalę, kiedy władza w kraju została przekazana ludności. Pomimo braku przykładania odpowiedniej uwagi do wojska, flotę ateńską uważano za najpotężniejszą w ówczesnej Europie.
W dzisiejszych czasach Grecja straciło już swoją dawną świetność i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie ją odzyskała. Po pierwszej wojnie światowej do Australii bądź Stanów Zjednoczonych wyprowadziła się prawie połowa mieszkańców. Obecnie panuje tutaj olbrzymi kryzys ekonomiczny, a sama Grecja stoi na krawędzi bankructwa. Największą część jej dochodu stanowi turystyka. Zwiedzający Grecję poza przepięknym, gorącym morzem i fantastycznymi plażami mogą obejrzeć fantastyczne, zabytkowe Ateny. Akropol i Kreta czyli Grecja Mowa tutaj głównie o Akropolu, góry, na szczycie której znajduje się Partenon – miejsce kultu starożytnych mieszkańców Hellady.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.